Ferie zimowe 2018

20180124 094605
Na sportowo spędzili zimowe ferie uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi im. Wł. Jagiełły w Zwoleniu.

Odbyły się turnieje sportowe, zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz wyjazdy na łyżwy do Kozienic. W trakcie ferii pod okiem opiekunów sekcji odbywały się treningi w ramach UMKS "Orlęta".

W pierwszym tygodniu ferii zorganizowano tradycyjny turniej piłki nożnej halowej dziewcząt i chłopców o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Zwoleń. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach kl. V-VI oraz kl.VII i oddziały gimnazjalne. Szczegółowo o turnieju napisał w oddzielnym artykule organizator rozgrywek starszej kategorii Krzysztof Oczkowski. Rozgrywki w grupie młodszej prowadzili Stypiński Krzysztof i Kazirodek Robert.

Piłkarze ręczni rozegrali sparing w Puławach z miejscowymi "Azotami". Podopieczni Jerzego Markiewicza mimo osłabionego składu stoczyli wyrównany mecz minimalnie przegrywając.

W innym terminie – 03.02.2018r. - odbędą się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Nasi zawodnicy wystartują pod opieką Jerzego Markiewicza. Natomiast zgodnie z planem w dwa wolne od zajęć piatkowe poranki zorganizowano wyjazdy na łyżwy do Kozienic – opiekunami byli Monika Matyga i Krzysztof Oczkowski.

W drugim tygodniu na hali PSP przy ul. Ludowej odbył się VI turniej piłki ręcznej dziewcząt klas gimnazjalnych i młodszych o Puchar Przewodniczącego Samorządu Szkolnego. Wystartowały bardzo mocne drużyny z AZS Radom i "Bursy" Puławy. Wygrała jedna z lepszych w Polsce w tej kategorii wieku – AZS I Radom. Nasze dziewczyny minimalnie przegrały dwoma bramkami z drugim zespołem z Radomia oraz trzema golami z Puławami i zajęły ostatecznie IV miejsce.

Opiekunami drużyny oraz organizatorami zawodów byli Jerzy Markiewicz i Krzysztof Oczkowski.
Zajęcia sportowo-rekreacyjne w naszej szkole prowadzili też Surmacz Ewa i Kazirodek Hanna.