Panorama3.jpg
 

26.10.2018 Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt

Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt

 

W dniu 26 października na obiektach PSP im. Wł. Jagiełły odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt klas piątych i szóstych związany z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości i 100-lecia Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Wzięło w nim udział sześć drużyn podzielonych na dwie grupy.

Zawody w grupie A wygrała drużyna PSP Nr1 w Radomiu, która pokonała PSP Zwoleń 2 18:9 oraz PSP Sycyna 25:10, która przegrała z PSP Zwoleń 10:8. Natomiast w grupie B wygrał drugi zespół PSP Nr1Radom, który wygrał z pierwszą drużyną PSP Zwoleń 18:12 oraz PSP Końskowolę 17:14.Natomiast zwoleński zespół zwyciężył Końskowolę 20:18. W meczu o pierwsze miejsce pierwszy zespół Radomia pokonał swoje koleżanki z drugiej drużyny 17:12.Trzecie miejsce w turnieju zajęły dziewczęta z pierwszej drużyny PSP Zwoleń pokonując PSP Końskowolę 20:13. Piątą lokatę zajęła druga drużyna Zwolenia wygrywając z PSP Sycyna 19:17. Zawody objęte były patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Na imprezie obecny był wicemistrz świata Patryk Kuchczyński, który spotkał się z uczestniczkami turnieju i przeprowadził prelekcję i krótkie zajęcia treningowe. Najlepszą zawodniczką imprezy uznano Weronikę Hernik z Radomia nr 1,najlepszą bramkarką została Emilia Waber ze Zwolenia, a na króla strzelców wybrano Julię Smorągiewicz z PSP 2 Radom. Uczestniczące drużyny otrzymały nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy. W trakcie zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali posiłek i napoje.

Podczas zawodów zaakcentowano również setną rocznicę odzyskania niepodległości i jej związku z rozwojem piłki ręcznej w Polsce poprzez treści tekstów na banerach oraz sposób prowadzenia prelekcji przez P. Kuchczyńskiego. Zwrócił on uwagę też na to, jak ważną rolę w rozwoju kariery sportowej odgrywają turnieje, czego doświadczył osobiście.

Osiągnięto zamierzone cele tj. promocję piłki ręcznej, krzewienie kultury fizycznej, kształtowanie postaw prospołecznych, świętowanie stulecia piłki ręcznej w Polsce, propagowanie piłki ręcznej w środowisku lokalnym. Zawody służyły integracji środowiska piłki ręcznej.

Organizację imprezy wspierali wolontariusze, za co główny organizator U.M.K.S. Orlęta serdecznie dziękuje.

Copyright © 2011 Camelian Homes! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise