Świetlica 2020/2021
Spotkanie w bibliotece szkolnej
9 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Panią Renatą Piątkowską. Transmitowane było on-line przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Łodzi. Wzięli w nim udział uczniowie z klas: 3a, 3c i 3d uczęszczający do świetlicy szkolnej.
Renata Piątkowska to polska pisarka, jedna z najbardziej cenionych współczesnych autorek książek dla dzieci i młodzieży, których napisała ponad 50. Za swoją twórczość otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia. Cztery jej książki zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu.
Podczas spotkania pisarka opowiedziała o swoich książkach, przygodach ze zwierzętami. Uczniowie wysłuchali również fragmentu książki „Ciekawe, co będzie jutro?”. Odpowiadała na pytania zadawane przez uczestników spotkania. Odpowiedzi na swoje pytania usłyszeli: Wojtek z klasy 3a oraz Piotr z klasy 3c.
Spotkanie bardzo podobało się uczniom, upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Zostało przygotowane przez Panie: Justynę Kaczmarczyk, Wioletę Skorek i Annę Zaborską.
Zdjęcia: Biblioteka
„Mama Tata – Najpiękniejsze Słowa Świata”
26 maja obchodzimy Dzień Mamy, warto uczcić go składając w tym dniu życzenia naszym Mamom. Niecały miesiąc później – 23 czerwca obchodzimy dzień Taty i jest to idealny moment na złożenie życzeń i podziękowaniu Tatom za wszystko, co dla nas robią. Połączyliśmy te święta tak, abyśmy mogli uczcić je i świętować razem. Dzisiejszy dzień – to Dzień Mamy i Taty, Wspólne Święto Rodziców!
Niestety, w tym roku nie możemy spędzić go wspólnie na uroczystości zorganizowanej w szkole przez trwającą pandemię COVID-19. Mimo to dzieci ze „Świetlicy dla najmłodszych” nadały wyjątkowość temu dniu – choć wirtualnie.
W tym szczególnym dniu zostały przygotowane przepiękne prezenty-laurki. Nie mogło również zabraknąć piosenek o Mamie i Tacie, ale przede wszystkim życzeń dla Kochanych Rodziców.
To właśnie Mamie oraz Tacie należą się największe podziękowania za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy codzienny dzień. To dla nich ten dziecięcy trud. Każdy jak umie w tym dniu dziękuje swoim Rodzicom.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu uroczystości Paniom: Marzenie Bojskiej, Agnieszce Smolarczyk i Katarzynie Liberadzkiej.
Zobacz: nagranie 1 (MP4, 1:54)
Zobacz: nagranie 2 (MP4, 1:54)
Anna Zaborska
Zdjęcia: A. Zaborska
Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel
W piątek w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Panią Roksaną Jędrzejewska-Wróbel. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią Covid-19 odbyło się ono on-line. Wzięli w nim udział uczniowie z klas: 2a, 2c i 3e uczęszczający do świetlicy szkolnej. Spotkanie było transmitowane na żywo na profilu społecznościowym Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi.
Roksana Jędrzejewska-Wróbel jest autorką książek dla dzieci, bajek terapeutycznych, tekstów w podręcznikach szkolnych, w Świerszczyku, Misiu oraz piosenek do dobranocki „Babcia Róża i Gryzelka”. Napisała ponad dwadzieścia książek. Na podstawie serii jej książek o ryjówce Florce powstał serial animowany „Pamiętnik Florki”. Jest laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.
Podczas spotkania pisarka opowiedziała o swojej pierwszej książce, skąd brała pomysły o Florce ryjówce oraz o perypetiach Bzyka-Brzęka. Odpowiadała na pytania zadawane przez uczestników spotkania. Odpowiedzi na swoje pytania usłyszały m.in. Roksana z klasy 2c oraz Marcelina z klasy 2a.
Spotkanie, które upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Zostało ono przygotowane przez Panie: Justynę Kaczmarczyk, Wioletę Skorek i Annę Zaborską. Na prośbę uczniów spotkania on-line z pisarzami będą kontynuowane.
Zdjęcia: Biblioteka
Święta majowe
w „Świetlicy dla najmłodszych”
Majowe święta to ulubione święta, które obchodzą Polacy. Kojarzą się z długim weekendem, dobrą pogodą i powiewającą flagą na budynkach i domach. W związku z obchodami tych ważnych dni przygotowana została tablica okolicznościowa. Tegoroczne świętowanie nie będzie takie samo, więc może to dobra okazja do dowiedzenia się, co tak naprawdę w tych dniach świętujemy, czemu tak szumnie obchodzimy majowe święta.
Anna Zaborska
Święta Wielkiej Nocy
w „Świetlicy dla najmłodszych”
Życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny
i wiarą w sens życia, pogody w sercu i radości płynącej
z faktu Zmartwychwstania Pańskiego
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy nasi uczniowie ze „Świetlicy dla najmłodszych” wykonali śliczne prace ukazujące zające oraz baranki. Zostały one starannie i ciekawie wykonane.
Anna Zaborska
Dzień Kobiet w „Świetlicy dla najmłodszych”
Dla Kobiet, które znamy
moc życzeń dzisiaj mamy,
dużo szczęścia i miłości
oraz kwiatów i radości,
niechaj się to niesie na cały kraj,
dziś dla Pań wszystko naj… naj… naj.
8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Jest to wyjątkowy dzień dla każdej Kobiety. Z tej okazji co roku pojawiają się dla nich życzenia i piękne kwiaty.
W „świetlicy dla najmłodszych” w tym roku nasze dziewczynki z okazji tego święta zostały obdarowane medalami w kształcie serduszka z wizerunkiem księżniczki. Zostały one bezpiecznie zalaminowane. Był to symboliczny podarunek od chłopców oraz wychowawczyni.
Nasza galeria prac plastycznych również przybrała świąteczny wystrój. Zostały wykonane bukiety kwiatowe pięknie wykonane przez dzieci ze „świetlicy dla najmłodszych”.
Anna Zaborska
Zdjęcia : Anna Zaborska
Zdjęcie kwiaty: bycrazem.com
Poczta walentynkowa
Walentynki, inaczej Dzień Zakochanych, to okazja do miłych gestów wobec wszystkich tych, których kochamy, lubimy i szanujemy. Najpopularniejszy zwyczaj to wysyłanie lub wręczanie ozdobnych kartek z życzeniami.
W świetlicy szkolnej, jak co roku, zorganizowana była „Poczta Walentynkowa” z zachowaniem reżimu sanitarnego obowiązującego na terenie szkoły. W dniach od 2 do 12 lutego 2021r. została udostępniona w widocznym miejscu skrzynka „Poczty walentynkowej” oraz plakat z najważniejszymi informacjami dla uczniów. Kartki zostały poddane kwarantannie zgodnie z wytycznymi. Po tym okresie zostały rozniesione przez naszych „świetlicowych kurierów” Igę Bednarczyk i Kaję Gregorczyk do adresatów z zachowaniem reżimu sanitarnego (maseczka i rękawiczki).
Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Obdarowani byli miło zaskoczeni i bardzo się ucieszyli.
Anna Zaborska
Zdjęcia: A. Zaborska
Kochana Babciu, Drogi Dziadku…
Z okazji święta naszych kochanych dziadków uczniowie „Świetlicy dla najmłodszych” za pośrednictwem strony internetowej szkoły przekazują życzenia i śpiewają piosenkę „Nasi kochani, Babcia i Dziadek”.
Z powodu pandemii koronawirusa Babcie i Dziadkowie nie mieli możliwości obejrzenia swoich wnucząt na występach w szkole. Mamy nadzieję, że życzenia przekazane drogą elektroniczną będą dla Nich równie miłe i radosne. Jeszcze raz życzymy Wszystkim Babciom i Dziadkom pogody ducha, uśmiechu na twarzy i pociechy z największego szczęścia jakim są wnuczęta.
Anna Zaborska
Zapraszamy do obejrzenia filmu (MP4, 05:07)
Święta Bożego Narodzenia
Boże Narodzenie jest najuroczyściej obchodzonym świętem. To święto rodzinne, spędzane w gronie najbliższych ludzi – sięga tradycjami dawnych czasów.
Dzieci uczęszczające do świetlicy dla najmłodszych podczas śpiewania i słuchania kolęd wykonywały piękne prace plastyczne związane ze Świętem Bożego Narodzenia. Prowadziły rozmowy i dyskusje o tym jak w ich domach spędzane są Święta Bożego Narodzenia.
Anna Zaborska
Ogólnopolska wymiana pocztówkowa
Wymiana pocztówkowa to świetna zabawa dla dzieci żyjących w czasach, w których jesteśmy. W dobie komputerów i Internetu coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wymiana pocztówkowa stanowi nietuzinkową formę nauki geografii. Pocztówki z wizerunkiem naszego miasta i pozdrowieniami wysyłamy do szkół, które również biorą udział w tym projekcie edukacyjnym. Następnie czekamy na kartki, które umieścimy na przygotowanej wcześniej mapie. Dzieci podziwiając widokówki z różnych części kraju mają możliwość poznania innych regionów, miast, ich ciekawych zakątków oraz położenia na mapie. Będzie to też świetna sposobność, aby przybliżyć uczniom zasady działania poczty i osób pracujących tam. Stanowi magiczną podróż poprzez ciekawe i nieznane zakątki Polski, naukę wyobraźni oraz kreatywności. Mam nadzieję, że ogólnopolska wymiana pocztówkowa przyniesie uczniom mnóstwo pozytywnych emocji, radości i ogromny bagaż wiedzy.
Anna Zaborska
Uroczystość Wszystkich Świętych
Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i refleksji. Zapalamy znicze na grobach naszych bliskich, wspominamy, tęsknimy, ale też pamiętamy o tych, którzy zginęli w wojnie, za naszą Ojczyznę. Dzieci uczęszczające do „świetlicy dla najmłodszych” wykonały z znicze upamiętniając to wydarzenie. Rozmawialiśmy również o tym, jak należy zachować się na cmentarzu.
Anna Zaborska
Dzień Edukacji Narodowej w świetlicy dla najmłodszych
14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji chcieliśmy również złożyć życzenia.
Drodzy nauczyciele
Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,
niech szkoła w dom się wspólny zmienia!
Praca wychowawcy to praca niełatwa
bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
Kocha ona figle i chętnie się czubi,
lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.
Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,
jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.
Anna Zaborska
Dzień Chłopaka w świetlicy dla najmłodszych
30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. W tym dniu nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków. Każdy chłopiec uczęszczający do świetlicy dla najmłodszych został obdarowany medalem „Super Chłopaka”. Wspóln zabawy nie było końca.
Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy na łamach naszej strony najserdeczniejsze życzenia!
Anna Zaborska
Bezpieczni w świetlicy dla najmłodszych
Corocznie w świetlicy dla najmłodszych przypominamy zasady i obowiązki w bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły. W trakcie zajęć dzieci czynnie brały udział w zajęciach i chętnie wykonały pracę plastyczną „Sygnalizator świetlny”.
Anna Zaborska
„Kodeks Świetliczaka” w świetlicy dla najmłodszych
Na naszych zajęciach świetlicowych z dziećmi przygotowaliśmy „Kodeks Świetliczaka”. Głównym celem tej pracy było przyjęcie wszystkich dzieci do społeczności świetlicowej, zintegrowanie ich w jedną grupę i wspólne określenie zasad obowiązujących w świetlicy szkolnej.
Wszyscy wspólnie wykonywaliśmy pracę plastyczną, przy której świetnie się bawiliśmy.
Anna Zaborska
HARMONOGRAM PRZYWOZU UCZNIÓW
W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZWOLENIU
W BUDYNKU PRZY UL. KOŚCIELNEJ 7
W ROKU SZKOLNYM 2020/2021 obowiązuje od 08.09.2020 r.
MIEJSCOWOŚĆ |
GODZINY PRZYJAZDU |
GODZINY PRZYJAZDU |
GODZINY PRZYJAZDU |
---|---|---|---|
MOSTKI |
6:50 |
8:50 |
|
PAŁKI |
6:55 |
8:55 |
|
SOSNOWICA |
7:00 |
9:10 |
|
OSINY |
7:15 |
9:15 |
|
PSP w Zwoleniu ul. LUDOWA |
7:20 |
7:15 |
9:20 |
PSP w Zwoleniu ul. KOŚCIELNA |
7:25 |
7:20 |
|
KOSZARY |
6:45 |
||
LINÓW (800m do drogi do Poręby) |
6.55 |
||
PODZAGAJNIK |
6:55 |
||
OSTROWY |
6:55 |
||
NIWKI (od Linowa) |
7:43 |
9:30 |
|
JEDLANKA |
7:20 |
9:35 |
|
ul. PERZYNY |
7:20 |
9:40 |
|
ZIELONKA NOWA |
6:45 |
9:03 |
|
ZIELONKA STARA |
6:55 |
9:00 |
|
GRABÓW |
6:50 |
9:05 |
|
WIŚLANA |
7:00 |
||
UL. CHOPINA |
7:03 |
||
PSP ZWOLEŃ |
7:05 |
9:30 |
|
PSP ZWOLEŃ |
7:10 |
9:35 |
|
ŁUGI |
7:20 |
9:10 |
|
MICHALIN |
7:25 |
||
MIECZYSŁAWÓW |
7:27 |
9:15 |
|
CYGANÓWKA |
7:30 |
9:20 |
|
ATALIN |
7:30 |
9:20 |
|
UL. PUŁAWSKA |
7:35 |
9:25 |
HARMONOGRAM ODWOZU UCZNIÓW
W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZWOLENIU
W BUDYNKU PRZY UL. KOŚCIELNEJ 7
W ROKU SZKOLNYM 2020/2021 obowiązuje od 08.09.2020 r.
MIEJSCOWOŚĆ |
GODZINY ODWOZU |
GODZINY ODWOZU |
GODZINY ODWOZU |
---|---|---|---|
PSP ZWOLEŃ |
12.35 |
14.20 |
15.20 |
ZIELONKA NOWA |
13:10 |
14:55 |
15:50 |
ZIELONKA STARA |
12:25 |
15:00 |
15:50 |
MICHALIN |
12:50 |
14:37 |
15:37 |
MIECZYSŁAWÓW |
12:50 |
14:35 |
15:35 |
CYGANÓWKA |
12:45 |
14:35 |
15:35 |
ATALIN |
12:40 |
14:30 |
15:30 |
ul. PUŁAWSKA |
12:37 |
14:25 |
15:25 |
OSINY |
14:25 |
15:25 |
|
SOSNOWICA |
14:32 |
15:30 |
|
PAŁKI |
14:40 |
15:35 |
|
MOSTKI |
14:43 |
15:45 |
|
PODZAGAJNIK |
15:30 15:25 |
||
LINÓW uczniowie z tej miejscowości przesiadają się do autobusu na ul. Ludowej przy PSP w Zwoleniu |
15:40 |
Harmonogram przywozu i odwozu uczniów może ulec zmianie.
Kierownik świetlicy
Marzena Bojska
Harmonogram przywozu uczniów
do Publicznej Szkoły Podstawowej im. W. Jagiełły w Zwoleniu
w roku szkolnym 2020/2021
od dnia 07.09.2020 r. budynek ul. Ludowa 35
Miejscowość |
Godzina |
Godzina |
---|---|---|
Osiny |
7.15 |
9.15 |
Sosnowica |
7.00 |
9.10 |
Pałki |
6.55 |
8.55 |
Mostki |
6.50 |
8.50 |
ul. Puławska |
7.35 |
9.25 |
ul. Sienkiewicza |
7.15 |
9.20 |
Zielonka Stara |
7.00 |
8.55 |
Zielonka Nowa |
7.05 |
9.05 |
Mieczysławów |
7.25 |
9.15 |
Cyganówka |
7.30 |
9.17 |
Atalin |
7.30 |
9.20 |
Grabów |
7.10 |
9.05 |
ul. Kopernika |
9.25 |
|
Podzagajnik/ Ostrowy |
6.55 |
9.05 |
Linów w kierunku Poręba |
6.55 |
9.07 |
Linów w kierunku Koszar |
6.50 |
9.09 |
Linów/Niwki |
7.00 |
9.06 |
Koszary |
6.45 |
9.10 |
Jedlanka |
7.20 |
9.35 |
Niwki |
7.10 |
9.30 |
ul. Perzyny |
7.20 |
9.40 |
Droga Czerska |
7.05 |
Harmonogram odwozu uczniów
z Publicznej Szkoły Podstawowej im. W. Jagiełły w Zwoleniu
w roku szkolnym 2020/2021
od dnia. 07.09.2020 r. budynek ul. Ludowa 35
Miejscowość |
Godzina |
Godzina |
Godzina |
---|---|---|---|
PSP Zwoleń |
12.30 |
14.20 |
15.15 |
Osiny |
14.25 |
15.25 |
|
Sosnowica |
14.32 |
15.30 |
|
Pałki |
14.40 |
15.35 |
|
Mostki |
14.43 |
15.45 |
|
ul. Puławska |
12.35 |
14.25 |
15.25 |
ul. Sienkiewicza |
12.35 |
15.50 |
|
Zielonka Stara |
13.00 |
15.00 |
15.50 |
Zielonka Nowa |
13.10 |
14.55 |
15.50 |
Grabów |
14.50 |
15.45 |
|
Mieczysławów |
12.50 |
14.35 |
15.35 |
Cyganówka |
12.45 |
14.35 |
15.35 |
Atalin |
12.40 |
14.30 |
15.30 |
Podzagajnik |
12.45 |
15.30 |
|
Podzagajnik/ Ostrowy |
15.25 |
||
Linów |
12.55 |
15.33 |
|
Linów w kierunku Poręba |
15.36 |
||
Linów w kierunku Koszar |
15.40 |
||
Koszary |
12.40 |
15.45 |
|
Jedlanka |
12.50 |
15.35 |
|
Niwki |
12.45 |
15.30 |
|
Podzagajnik- Droga Czerska |
15.25 |
||
ul. Perzyny |
12.50 |
15.40 |
Harmonogram przywozu i odwozu uczniów z budynku szkoły ul. Kościelna 7 zostanie zamieszczony w dn. 07.09.2020 r.
Proszę zainteresowanych Rodziców dowozami i odwozami uczniów do szkoły o przekazanie informacji zwrotnej za pomocą e-dziennika Librus.
Kierownik świetlicy
Marzena Bojska
Harmonogram wydawania posiłków w Publicznej Szkole Podstawowej
im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu
budynek szkoły ul. Ludowa 35
GODZINY SPOŻYWANIA POSIŁKÓW |
KLASA |
LICZBA DZIECI |
DZIEŃ TYGODNIA |
---|---|---|---|
10.45-11.00 |
1B,2B,2C,3B |
26 |
poniedziałek, wtorek, środa |
11.00-11.15 |
Czynności sanitarno-higieniczne |
||
11.15-11.30 |
4B,1C,3E |
25 |
Poniedziałek ,wtorek, środa |
11.30-11.40 |
Czynności sanitarno-higieniczne |
||
11.40-12.00 |
0A,0B,0E |
29 |
Poniedziałek ,wtorek, środa |
12.00-12.15 |
Czynności sanitarno-higieniczne |
||
12.15-12.30 |
4A,4D,4C,5A,2A,3A |
38 |
poniedziałek, wtorek, środa |
12.30-12.45 |
Czynności sanitarno-higieniczne |
||
12.45-13.00 |
0C,0D, oddział przedszkolny(5-latki) |
37 |
poniedziałek, wtorek ,środa |
13.00-13.15 |
Czynności sanitarno-higieniczne |
||
13.15-13.30 |
5B,5C,6A,6B,6H |
19 |
poniedziałek, wtorek, środa |
13.30-13.45 |
Czynności sanitarno-higieniczne |
||
13.45-14.00 |
1A,1D,2D,2E,3C,3D |
33 |
poniedziałek, wtorek, środa |
14.00-14.15 |
Czynności sanitarno-higieniczne |
Kierownik świetlicy
Marzena Bojska
Informacja dla rodziców i uczniów korzystających ze
świetlicy szkolnej
W czasie pandemii w związku z reżimem sanitarnym i wytycznymi MEN, MZ i GIS proszę rodziców o pilny kontakt z kierownikiem świetlicy w sprawie określenia szczegółowych godzin przebywania dziecka/ucznia w świetlicy szkolnej.
W celu usprawnienia organizacji pracy świetlicy, informuję ponadto, że codziennie w godzinach od 15.30 do 16.00 miejscem odbioru dzieci/uczniów będzie DUŻA ŚWIETLICA – WEJŚCIE NR 7 – budynek ul. Ludowa.
Dotyczy to dzieci/uczniów przebywających w tym czasie na terenie szkoły.
Kierownik Świetlicy
Marzena Bojska
Dzień Edukacji Narodowej w świetlicy dla najmłodszych
14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji chcieliśmy również złożyć życzenia.
Drodzy nauczyciele
Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,
niech szkoła w dom się wspólny zmienia!
Praca wychowawcy to praca niełatwa
bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
Kocha ona figle i chętnie się czubi,
lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.
Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,
jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.
Anna Zaborska
Dzień Chłopaka w świetlicy dla najmłodszych
30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. W tym dniu nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków. Każdy chłopiec uczęszczający do świetlicy dla najmłodszych został obdarowany medalem „Super Chłopaka”. Wspóln zabawy nie było końca.
Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy na łamach naszej strony najserdeczniejsze życzenia!
Anna Zaborska
Bezpieczni w świetlicy dla najmłodszych
Corocznie w świetlicy dla najmłodszych przypominamy zasady i obowiązki w bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły. W trakcie zajęć dzieci czynnie brały udział w zajęciach i chętnie wykonały pracę plastyczną „Sygnalizator świetlny”.
Anna Zaborska
„Kodeks Świetliczaka” w świetlicy dla najmłodszych
Na naszych zajęciach świetlicowych z dziećmi przygotowaliśmy „Kodeks Świetliczaka”. Głównym celem tej pracy było przyjęcie wszystkich dzieci do społeczności świetlicowej, zintegrowanie ich w jedną grupę i wspólne określenie zasad obowiązujących w świetlicy szkolnej.
Wszyscy wspólnie wykonywaliśmy pracę plastyczną, przy której świetnie się bawiliśmy.
Anna Zaborska