
Szkoła pamięta
Pamięć nie umiera nigdy
W tym roku obchodzimy 80. ocznicę wybuchu II wojny światowej. Rocznica ta przypomina o okrucieństwie i zbrodniach dokonanych przez Niemców. Nauczyciele naszej szkoły nie zapominają o żołnierzach września i ich wkładzie w istnienie dzisiejszej, wolnej Polski. 25 października 2019 roku z uczniami klas 3c i 3d odwiedzili Grób Nieznanych Żołnierzy Polskich poległych we wrześniu 1939 roku w rejonie Sycyny, znajdujący się na cmentarzu parafialnym w Jasieńcu Soleckim. Uczniowie wysłuchali krótkiej historii tego miejsca, zapalili znicz i chwilą ciszy uczcili pamięć poległych żołnierzy.
Odwiedzamy groby osób zasłużonych
i cenionych w naszej społeczności
Październik i listopad to miesiące szczególne. To czas kiedy w sposób szczególny pamiętamy o ludziach zmarłych. Jak co roku, wybraliśmy się na cmentarz, by przywołać historię, zapalić znicze i chwilą zadumy oddać cześć osobom zasłużonym i cenionym w naszej społeczności lokalnej. Wśród tych osób są poeci, nauczyciele, rzeźbiarze, lekarze, burmistrzowie… Ludzie o wielkich sercach i ogromni patrioci.
Uczniowie klas: 3c, 3d, 5f z nauczycielami
Odwiedzamy naszą stolicę
22 października 2019 roku uczniowie klasy 3c i 3d realizujący innowację pedagogiczną „dziedzictwo kulturowe w regionie Zwoleń i okolice” wybrali się na wycieczkę patriotyczną do stolicy naszego kraju. Pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta w Planetarium. Następnie udaliśmy się Centrum Nauki Kopernik, gdzie zwiedzaliśmy interaktywne wystawy. To tam poprzez doświadczenia i obserwację poznaliśmy różne procesy i zjawiska. Dzięki dotykaniu, wąchaniu oraz własnym eksperymentom mogliśmy poznać je jeszcze bardziej i zrozumieć ich istotę. Potem czekał nas spacer ulicami Warszawy. Dotarliśmy na Plac Józefa Piłsudskiego. Na Kolumnie przy Grobie Nieznanego Żołnierza znaleźliśmy naszą miejscowość oraz położony niedaleko nas Ciepielów z datami upamiętniającym ważne bitwy z okresu drugiej wojny światowej (15.06.1946r. i 08.09.1939r.). Maszerując Krakowskim Przedmieściem dotarliśmy do Placu Zamkowego. Niezwykłe wrażenie zrobił na nas Zamek Królewski. Doskonale pamiętamy jak wyglądał tuż po wojnie. Dopełnieniem wizyty na Placu Zamkowym był zakup pamiątek. Po ciepłym posiłku w restauracji udaliśmy się w drogę powrotną. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Zwolenia.
Uczniowie klasy IIIc i IIId
Zgłębiamy historię wydarzeń w Karolinie
25 września 2019 roku odbyła się wycieczka rowerowa klasy V g do Karolina. Uczniowie wraz z opiekunami wzięli swoje rowery i wyruszyli tuż przed godziną 9.00 w drogę, która prowadziła przez pola, lasy i wsie. Pierwszym punktem programu było odwiedzenie Miejsc Pamięci w Karolinie. Uczniowie zapalili znicze, a minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych. Kolejnym punktem wycieczki było ognisko integracyjne. Po kilku godzinach spędzonych w Karolinie nadszedł czas powrotu. O godzinie 13.30, z uśmiechem na twarzach, dotarliśmy na plac szkolny.
Czcimy pamięć poległych
W tym roku obchodzimy 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. W naszej miejscowości jest wiele miejsc upamiętniających dawne wydarzenia oraz bohaterów tych wydarzeń. Jak co roku, we wrześniu, uczniowie klasy 3c i 3d udali się pod Pomnik Ściana Straceń, aby uczcić pamięć i oddać hołd wszystkim, którzy zginęli w obronie ojczyzny. Po przypomnieniu wydarzeń, które miały miejsce w kwietniu i czerwcu 1944 roku, uczniowie zapalili znicze, złożyli kwiaty i symboliczną minutą ciszy uczcili pamięć poległych.