Spotkanie z lekarzem hematologiem
W czwartek, 30 kwietnia 2026r. uczniowie kl. Ic i Ie gościli panią Elżbietę Drab-Urbanek, lekarza hematologa. Pani doktor opowiedziała uczniom o swoim zawodzie. W przystępny dla dzieci sposób wytłumaczyła, czym zajmuje się ta dziedzina medycyny, jakie choroby mogą z nią się wiązać oraz jak dbać o zdrowie, aby uniknąć problemów z układem krwiotwórczym. Zwróciła uwagę na konieczność prowadzenia zdrowego trybu życia. Spotkanie połączone było z prezentacją przyrządów lekarskich, takich jak stetoskop, ciśnieniomierz, otoskop, strzykawki, termometr, lampka, dzięki której można sprawdzić stan gardła. Niektórzy próbowali „badać” siebie oraz koleżanki i kolegów. Może wśród nich są przyszli lekarze? Takie spotkania rozbudzają w uczniach aktywność poznawczą i zainteresowania medyczne od najmłodszych lat.
Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał odznakę „Dzielnego pacjenta”. Zajęcia sprawiły wszystkim ogromną radość. Serdecznie dziękujemy Pani Doktor za poświęcony nam czas i przekazaną wiedzę.
Dorota Grabarczyk
Anna Plewicka