Przytul mnie – w rodzinie siła
W świetlicy dla oddziałów przedszkolnych odbyły się wyjątkowe zajęcia pod hasłem „Przytul mnie – w rodzinie siła”. Celem spotkania było zwrócenie uwagi dzieci na znaczenie bliskości, ciepła rodzinnego oraz okazywania sobie miłości i wsparcia każdego dnia.
Zajęcia rozpoczęły się od teatrzyku kamishibai pt. „Przytul mnie”. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowieści o przyjaźni, trosce i potrzebie bliskości. Barwne ilustracje oraz ciekawa forma przedstawienia zachęciły przedszkolaki do rozmowy o uczuciach i o tym, jak ważne jest przytulanie oraz okazywanie sobie dobroci.
Następnie dzieci wzięły udział w zajęciach ruchowo-teatralnych. Poprzez zabawy ruchowe, odgrywanie scenek i wspólne ćwiczenia uczyły się współpracy, empatii oraz wyrażania emocji. Nie zabrakło uśmiechu, radości i wspólnej zabawy.
Na zakończenie odbyły się zajęcia plastyczne. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonały piękne prace związane z tematyką rodziny. Kolorowe rysunki i prace plastyczne pokazały, jak dzieci postrzegają rodzinne ciepło i bliskość.
To były zajęcia pełne pozytywnych emocji, uśmiechu i ważnych rozmów o tym, że rodzina daje siłę, poczucie bezpieczeństwa i miłość.
„Przytul mnie” — czasem dwa proste słowa potrafią powiedzieć więcej niż długie rozmowy.
W rodzinie siła rodzi się właśnie z bliskości, czułości i poczucia, że zawsze jest ktoś, kto poda rękę albo po prostu przytuli.
Wioleta Zawodnik
Agnieszka Szulc-Maj