7 tajemnic z historii Zwolenia

Spotkanie z autorem książki „Dzieje Zwolenia” 
Panem Cezarym Imańskim

15 grudnia 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyła się niezwykle ciekawa lekcja historii. Uczniowie klas szóstych mieli możliwość poznać autora monografii Zwolenia – Pana Cezarego Imańskiego. Podczas spotkania Pan Imański stopniowo odkrywał przed nami tajemnice, które wiążą się z historią naszego miasta. Odpowiedział między innymi na takie pytania jak: „Czy Zwoleń posiadał mury obronne?”, „Czy słynne postacie odwiedzały Zwoleń?”, „Czy Zwoleń znajdziemy na mapie historycznej?”, „Czy archeolodzy odkryli w Zwoleniu jakieś skarby?”. Uczniowie obejrzeli także najstarszy plan Zwolenia oraz dowiedzieli się, czym różni się legenda od faktu historycznego. Spotkanie było niepowtarzalne, gdyż przekazanych dziś informacji uczniowie nie znajdą w zasobach sieci Internet. Spotkanie przygotowali nauczyciele biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

 

Spotkanie z Wojciechem Krupą

8 listopada 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich z Wojciechem Krupą. Pan Wojciech jest autorem takich bajek jak: „Wąż Mąż”, „Pszczółka”, „Słonik Nicponik”, „Kłopoty Czarnego Liska”. Napisał również historię Radomia dla dzieci oraz legendę o Iłży. Dużo książek jeszcze nie zostało wydanych. Zajmuje się także malowaniem obrazów. Jest wielkim miłośnikiem przyrody, uwielbia jeździć rowerem.  W trakcie spotkania przeprowadził krótką gimnastykę dla dzieci, opowiadał o swojej twórczości oraz o swoich pasjach. Odpowiadał cierpliwie na wszystkie pytania uczniów. Na zakończenie spotkania każdy mógł zakupić książkę oraz dostać do niej specjalną imienną dedykację wraz z autografem.  Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu i zachęcamy do czytania książek Wojciecha Krupy.

 

 

Spotkanie z Miss Polski 2016

 

2 czerwca 2017 roku naszą szkołę odwiedziła Miss Polski 2016 – Paulina Maziarz, absolwentka naszej szkoły. W spotkaniu, które odbyło się w bibliotece szkolnej uczestniczyli uczniowie klas: 6d, 0c oraz członkowie aktywu bibliotecznego. Ten dzień od rana był pełen gwaru i oczekiwań na tę najpiękniejszą dziewczynę Polski. Pani Paulina opowiadała nam o swoim życiu, przygotowaniach do Finału Miss Polski, podróżach, przygodzie z modelingiem oraz obecnych obowiązkach. W rozmowie z uczniami wspomniała również o swoich wcześniejszych sukcesach, które pomogły jej w zdobyciu tytułu Miss Polski: otrzymanie tytułu Miss Ziemi Radomskiej 2016 oraz Miss Kozienic 2016. Uczniowie byli zachwyceni urodą gościa, jej uśmiechem i idealną figurą. Wspólnie spędzony czas upłynął bardzo szybko, a spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

 

 

 

Free Joomla! templates by Engine Templates