Spotkanie z policjantem w „zerówkach”

16 września 2021 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych sześciolatków spotkały się z policjantem Panem aspirantem Stanisławem Sochajem z Powiatowej Komendy Policji w Zwoleniu w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły – 2021”. Tematem pogadanki było „Bezpieczeństwo na drodze”. Funkcjonariusz przypomniał dzieciom zasady poruszania się po drodze, zachęcił do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Dzieci wykazały się znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię, podawały również numery alarmowe.

Ponadto dzieci z oddziału 0c włączyły się w kampanię profilaktyczną „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego  wraz z policjantem przypominali kierowcom o ostrożności podczas przejeżdżania przez przejścia dla pieszych. Dzieci wyposażone w elementy odblaskowe pokazały, jak prawidłowo przekraczać jezdnię po „zebrze”.

Takie spotkania w naszej szkole odbywają się od wielu lat i przynoszą wymierne efekty. Mamy nadzieję, że i tym razem zdobytą wiedzę teoretyczną dzieci zastosują w praktyce.

Opiekunowie BRD

Zdjęcia: J.Kaczmarczyk