Zajęcia logopedyczne

Mowa ludzka jest najdoskonalszym sposobem językowego porozumiewania się. Odgrywa najbardziej znaczącą rolę w komunikacji interpersonalnej. Pozwala wyrazić wszystkie zamierzone i niezamierzone reakcje ludzkie, ujawnić emocje, przekazać informacje. Dlatego rodzice z dużą uwagą powinni obserwować etapy rozwoju mowy u swoich dzieci. Prawidłowy rozwój mowy dziecka ma podstawowe znaczenie dla jego rozwoju intelektualnego i społecznego, a także dla jego sukcesów szkolnych.

Kiedy do logopedy?

Jeśli Twoje dziecko:

Cele zajęć logopedycznych:

–      korygowanie wad wymowy,

–      kształtowanie prawidłowej mowy uczniów pod względem gramatycznym, fonetycznym, leksykalnym.

Organizacja zajęć logopedycznych:

Nasza szkoła dysponuje gabinetem logopedycznym wyposażonym w specjalistyczne multimedialne programy oraz inne pomoce terapeutyczne. Zajęcia prowadzone są indywidualnie lub w grupach 2-3-4 osobowych.

Kwalifikacja do zajęć logopedycznych:

–    zalecenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zawarte w orzeczeniach i opiniach uczniów,

–    przesiewowe logopedyczne badania uczniów na początku roku szkolnego,

–    wnioski wychowawców klas lub rodziców.

Godziny pracy logopedy

w roku szkolnym 2020/2021:

Poniedziałek            9:40-13:15

Wtorek                     9:40-13:15

Środa                        9:40-14:15

Czwartek                  9:40-14:15

Piątek                      9:40-13:15

Warunkiem prawidłowego wymawiania głosek jest sprawne funkcjonowanie narządów artykulacyjnych: języka, warg, podniebienia miękkiego oraz żuchwy.

Ćwiczenia logopedyczne: