Walentynkowy zawrót głowy

Walentynki„Dzień świętego Walentego

To dzień dobry dla każdego!

W tym dniu wszyscy to wyznają,

Że chcą kochać i kochają!’’

14 lutego w wielu krajach obchodzony jest Dzień Świętego Walentego, nazywany potocznie Dniem Zakochanych lub Walentynkami. Jest to doskonała okazja do wyznania swoich uczuć  i podziękowania osobom bliskim sercu za ich miłość i oddanie.

Tego dnia wychowankowie „Świetlicy dla klas pierwszych” i „Świetlicy dla najmłodszych” poznali historię świętego Walentego, patrona zakochanych oraz omówili tradycje związane z tym świętem. Dzieci kolorowały, wycinały i wyklejały kolorowe serduszka, wykonywały laurki i kartki dla bliskich osób.  Kolor czerwony był motywem przewodnim każdej wykonanej pracy. Ponadto dzieci poznały słowo „kocham” w kilku językach i z chęcią je powtarzały. Takie zwroty jak; I love you, Ti amo,  Je t’aime,  Te quiero wywołały szczery uśmiech na niejednej twarzy.  Wychowankowie świetlicy wykonali  również przepiękny kolaż, składający się z 33 elementów w kształcie serca. Ogromne, kolorowe serce zawisło na tablicy i było niewątpliwie atrakcją dnia.

Zajęcia miały na celu doskonalenie umiejętności wyrażania swoich uczuć i uświadomienie dzieciom, że kochać należy każdego dnia, a nie tylko od święta.

Monika Figurska

Dagmara Jakubowska