Akcja ekologiczna - Sprzątanie Świata

Zbiórka starych telefonów        W bieżącym roku szkolnym oddziały przedszkolne oraz uczniowie klas 1-6  przystąpili do XVII edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem „Oddaj używany telefon komórkowy - Pomagając innym - pomagasz swojej szkole”, którego organizatorem była firma EKOPHONE. Podsumowanie działań realizowanych w ramach projektu odbyło się w marcu 2022 roku.

Celem akcji było przyniesienie telefonów komórkowych, których  już się nie używa. Stare i niepotrzebne telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji, gdzie będą jeszcze przez lata służyć  innym dzieciom. Dzięki zaangażowaniu uczniów udało się zebrać  4 kilogramy telefonów, które zostały odpowiednio zapakowane i odesłane na adres organizatora. W marcu szkoła otrzymała list z  podziękowaniami  za udział w akcji oraz  nagrodę w postaci kuponów firmy Sodexo.

Wszystkim dzieciom zaangażowanym w zbiórkę  serdecznie dziękujemy za aktywność oraz rozpowszechnianie świadomości ekologicznej.

Opiekunowie Szkolnego  Klubu Ekologów

Wychowawcy świetlicy