Laboratoria przyszłości – sprytne klocki

Laboratoria przyszłości – sprytne klockiLaboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem działań jest stworzenie bazy nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

 

 

Laboratoria przyszłości

Laboratoria przyszłościW naszej szkole na lekcjach fizyki oraz zajęciach rozwijających wykorzystujemy do nauki zestawy doświadczalne, które otrzymaliśmy w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Dzięki otrzymanym pomocom uczniowie demonstrowali i sprawdzali słuszność podstawowych praw fizyki, ale również wspaniale się bawili.

 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Przedsięwzięcie ma na celu stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania, za pomocą którego nasi uczniowie mogą nabywać kompetencje przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka), uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Za pozyskane z programu środki zakupiliśmy:

- drukarkę 3D Banach School wraz z filamentami, laptop z oprogramowaniem umożliwiającym obsługę drukarki, skaner oraz długopisy Banach 3D, które pozwolą naszym uczniom zapoznać się z możliwościami druku 3D,

- zestawy edukacyjne z mikrokontrolerami Arduino do nauki programowania,

- roboty edukacyjne Photon,

- zestawy specjalistycznych klocków LEGO do nauki przedmiotów STEAM,

- zestawy klocków konstrukcyjnych,

- elektroniczne zestawy konstrukcyjne Boffin,

- Klocki Gigo - energia wody,

- okulary ClassVR  

- wyposażenie do studia nagraniowego: kamerę przenośną z gimbalem, statyw, aparat fotograficzny, dyktafon, oprogramowanie do edycji, montażu i tworzenia materiałów video, mikrofony, słuchawki studyjne, kabinę akustyczną, zestaw oświetleniowy, tło greenscreen, mikser dźwięku, nagłośnienie (subwoofer i dwie kolumny)

- wyposażenie do pracowni technicznej (meble kuchenne, kuchnię indukcyjną z piekarnikiem, szafę metalową, szafki narzędziowe, lodówkę, stół warsztatowy, akcesoria do gotowania, blendery, miksery, roboty wielofunkcyjne, opiekacze, zastawę stołową, sztućce, zestawy uczniowskie do gotowania, zestawy uczniowskie do obróbki drewna i metalu, wiertarkę stołową, maszynę do szycia, zestawy krawieckie, żelazka, deskę do prasowania),

- stoliki i krzesła do dwóch sal lekcyjnych.

Laboratoria przyszłości

Free Joomla! templates by Engine Templates